Prodat nebo pronajmout?
V životě každého z nás přijde situace, kdy se musíme rozhodovat o novém bydlení, změně působiště nebo se vypořádáváme s nemovitostí, která zůstala opuštěná.
V životě každého z nás přijde situace, kdy se musíme rozhodovat o novém bydlení, změně působiště nebo se vypořádáváme s nemovitostí, která zůstala opuštěná.
Chystáte se pronajmout svůj byt? Pak se vám budou hodit rady, jak nenaletět při výběru nájemníka. Roli při výběru může hrát třeba Facebook i váš instinkt. Nenechte se napálit a vyberte si toho pravého.
Kupujete nebo prodáváte svůj dům či byt? Jakým způsobem zabezpečíte finanční prostředky do doby, než bude nemovitost převedena na katastru? A má to vůbec cenu? Mnoho kupujících je rádo, že našli svoji vysněnou nemovitost a úschovu kupní ceny příliš neřeší. Podstupují tak obrovské riziko, že o své často celoživotní úspory přijdou.
Máte nemovitost nachystanou na focení, ale tápete v tom, jak ji nafotit co nejlépe?
Proč je lepší, když vaši nemovitost ukazuje profesionální makléř?
Existují bohužel i takové firmy, které exkluzivních smluv zneužívají a snaží se klienty podvést.
Co je na tomto zákonu tak důležité?
Základem každého úspěšného prodeje nemovitosti je její důkladná příprava. Její úlohou je upoutání pozornosti kupujícího, zvýšení atraktivity mezi ostatními nabídkami a především maximalizace šance na rychlý prodej.
Realitní makléři mohou majitelům nemovitostí velmi usnadnit život. Obzvlášť jsou potřební i nyní během probíhající pandemie koronaviru. Díky nim nemusíte se vším běhat na úřady, navíc celý prodej či pronájem nemovitosti proběhne bezpečněji.
Jednu z prvních otázek, které si prodávající před prodejem nemovitosti pokládají, je, jestli prodat bez realitní kanceláře či s realitní kanceláří.